3.3. Таблиці в текстових документах
Таблиця – це впорядковані дані по стовбцям та рядкам
Таблиця, як об’єкт текстового документа має такі властивості: розмір – ширина в сантиметрах або в відсотках, кількість стовбців та рядків, вирівнювання, обтікання текстом (таким же чином як картинка), межі таблиці, заливка.
Можна створювати таблиці різними способами:
1. Малювати (Меню Таблица → Нарисовать таблицу) .
2. Вставити таблицю простої структури (Меню Таблица → Вставить таблицу – вказати кількість рядків та стовбців - ОК).
Для ширини комірки таблиці можна вказати такі данні:
* постійна – ширина всіх стовбців однакова,
* за вмістом – попередньо встановлюється мінімальна ширина, а потім за вмістом змінюється,
* за шириною вікна - автоматично виставляється ширина по вікну а потім ділиться на кількість стовбців.
3. Вставити таблицю з колекції шаблонів.
4. Перетворити фрагмент тексту в таблицю (Меню Таблица →Переобразовать → текст в таблицу).
5. Для того, щоб об’єднати декілька комірок потрібно їх виділити, натиснути на них правою кнопкою миші та обрати пункт Обьеденить.
6. Для того, щоб розділити комірку на декілька потрібно обрати комірку, натиснути на них правою кнопкою миші та обрати пункт Разделить на, вказати кількість потрібних комірок і натиснути ОК.
7. Для заливки діапазону комірок, або окремої комірки виділяємо комірки натиснути на них правою кнопкою миші та обрати пункт Границы и заливка → Заливка – обираємо колір та натискаємо ОК.
8. Для вирівнювання даних в таблиці виділяємо комірки натиснути на них правою кнопкою миші та обрати пункт Выравнивание та обираємо вирівнювання.
9. Для додавання строки вийти збоку за межі таблиці та натиснути Enter.
10. Для додавання стовпця до таблиці натискаємо меню Таблица →Вставить →Столбец..
11. Для сортування даних в таблиці обираємо Таблица→Сортировка – в вікні обираємо стовбці по яким сортуватиметься таблиця та сортування за зростанням чи за спаданням - ОК.
12. Для зміни напрямку тексту в комірці таблиці або в цілій таблиці обираємо меню Формат→Направление текста або натискаємо на таблицю правою кнопкою миші та обираємо Направление текста.
13 Змінювати межі можна перетягуючи маркери межі на лінійці або вручну натискаючи на межу таблиці та перетягуючи її.
14. Змінити границі таблиці можна за допомогою меню Формат→ Границы и заливка→ Границы, обираємо потрібний вид межі та на вікна попереднього огляду всі межі змінюємо на нові. Таким же чином можна прибрати якусь межу яка не потрібна.
15. Натиснувши правою кнопкою миші на таблицю та обравши пункт Выравнивание можна обрати вирівнювання таблиці по відношенню до тексту за таблицею (обтікання текстом).