Тема 2. Операційна система Windows

Windows – операційна система, яка забезпечує одночасно роботу кількох додатків (програм).

Головна особливість інтерфейса – наявність панелі завдань, на якій розміщена кнопка Пуск. Натискування цієї кнопки відкриває доступ до головного меню системи. Друга важлива особливість інтерфейса – наявність так званого контекстного меню. Відкривається це меню натискуванням правої кнопки миші. Зміст контекстного меню залежить від положення вказівки миші у відкритих вікнах чи головному вікні системи. Використання контекстного меню прискорює процес роботи з об'єктами.

Windows – сімейство комерційних операційних систем (OC) корпорації Microsoft, орієнтованих на застосування графічного інтерфейсу при управлінні. Спочатку Windows була всього лише графічною надбудовою-програмою для операційної системи 80-х і 90-х років MS-DOS

 

Основні поняття Windows. При роботі з ОС Windows використовують поняття об'єкт – це все те, з чим оперує Windows: програма, група програм, диск, папка, файл, документ, піктограми, ярлики та інше.

Класичне поняття файл залишається без змін, проте Windows 95 допускає використання довгих імен файлів (255 символів), записаних літерами будь-якого алфавіту. Каталоги у Windows називають папками. Це місце на диску де зберігаються файли.Всередині однієї папки не допускається наявність двох папок з однаковими іменами.
Ярлык
– це посилання на деякий об'єкт, який захований у файловій системі. Використання ярликів прискорює доступ до додатків, папок і документів.

Рабочий стол. Панель задачь. Главное меню.
При вмиканні комп'ютера, на якому встановлена операційна система Windows , на екрані монітора з'явиться головне вікно, яке називають Рабочим столом. На ньому розташовані піктограми, ярлики, папки. Деякі піктограми, наприклад: Мой компьютер, Входящие, Сетьевое окружение та інші установлюються в процесі інсталяції Windows.Панель завдань розташована в нижній частині дисплея. На ній знаходиться кнопка Пуск, при натискуванні якої відкривається Головне меню системи. При запуску будь-якого додатку чи відкритті папки на панелі завдань з’являється кнопка, яка представляє цей додаток чи папку.

 

Історія компанії Microsoft починається в 1975 році, коли молодий студент Білл Гейтс створив версію програмного мови BASIC для одного з перших персональних комп'ютерів, моделі Altair 8800. Всупереч розхожій думці, перша версія Windows зовсім не була самостійною операційною системою

Головне меню системи має сім стандартних пунктів пунктів (команд). Команди головного меню, які відмічені знаком ►, мають додаткові меню (підменю), що розкриваються автоматично, коли на них наведена вказівка миші
Программы – використовують для відкриття допоміжного меню, яке містить програми або групи програм, які встановлено на комп’ютері. Це меню обов’язково має програми Проводник та групу програм Стандартные.
Документы – виводить на екран список останніх 15 документів, з якими працював користувач. Якщо клацнути на потрібному документі, відбувається автоматичний запуск додатку, яким він створювався, і його автоматичне завантаження в цей додаток.
Настройка – дозволяє проводити настройку самої ОС, змінити склад оперативних та програмних засобів, змінювати режими роботи, керувати роботою принтерів, а також проводити настройку панелі завдань.
Поиск – призначена для пошуку файлів і папок.
Справка дозволяє отримати широку довідкову інформацію з усіх питань роботи з Windows.

Выполнить – дозволяє запустити будь-яку програму, яка не установлена в меню Windows.

Завершение работы – для перезавантаження та вимикання ПК.

Найперша Windows 1.0 вийшла в листопаді 1985 року. По правді кажучи, перша випущена версія була Windows 1.01, так як 1.0 володіла серйозною помилкою. Це була перша реальна спроба Microsoft створити графічний користувальницький інтерфейс в 16-бітної архітектури