Тема 5. Види публікацій

 

Публікацією називають процес видання (оприлюднення) певного твору.

Виданий (оприлюднений) твір також називають публікацією

 

Публікація (лат. publico – оголошувати публічно) процес видання якого-небудь твору. Сам виданий (оприлюднений) твір теж називають публікацією. Залежно від способу оприлюднення документа розрізняють друковані та електронні публікації. До друкованих публікацій належать книжки, брошури, журнали, газети, бюлетені, буклети, листівки тощо.

Донедавна публікаціями вважали документи, виконані поліграфічним способом. Тепер статус публікацій мають також електронні документи, розташовані, зокрема, на веб-серверах, які можна переглядати за допомогою браузера.

Залежно від способу збереження публікації розподіляють на друковані та електронні.

До електронних публікацій належать документи, що розповсюджуються за допомогою електронних носіїв, таких як: диски, флеш-накопичувачі, розміщені в Інтернеті, як правило на веб-сайтах, передані по радіо або телебаченню тощо.

 

Види публікацій

 

Банер (англ. banner – прапор, стяг, заголовок великими літерами) – прямокутне полотно, що містить малюнок або текст рекламного чи інформаційного характеру, графічний елемент на веб-сторінці.

Бланк (франц. blanc – білий) – друкована форма документа, що передбачає вставлення користувачем даних у відповідні його місця.

Брошура (франц. brochure, від brocher – зшивати, робити нашвидку) – невелика за обсягом книжка, зазвичай 10-50 сторінок у м'якій обкладинці.

Буклет (англ. Booklet – книжечка) – неперіодичне видання у вигляді складеного аркуша, переважно рекламного, презентаційного, іміджевого характеру.

Бюлетень (франц. Bulletin – запис, звіт) – періодичне чи неперіодичне видання інформаційного характеру; збірник офіційних документів, стисле офіційне повідомлення про події, які мають суспільне значення, назва деяких періодичних видань.

Візитівка, або візитна картка (франц. visite – відвідування) – картка з прізвищем, іменем та іншими відомостями про її власника для вручення під час знайомства або зустрічі.

Газета (італ. gazzetta – назва дрібної монети) – періодичне друковане на великих аркушах паперу видання, яке містить різноманітні матеріали про поточні події соціально-політичного, культурного та економічного життя.

Книжка – зшита в одне ціле певна кількість (зазвичай понад 50 сторінок) друкованих або рукописних аркушів; чималий за обсягом твір, надрукований окремим виданням; одна з великих частин літературного твору.

Лист – рукописний або друкований текст, призначений для повідомлення про що-небудь для спілкування з кимось на відстані, один з видів поштової кореспонденції, офіційний документ.

Листівка – поштова картка, іноді з малюнком з одного боку.

Оголошення – повідомлення, про що-небудь.