5.1. Інтерфейс програми MS Publisher
Настільна видавнича система Microsoft Office Publisher (далі - Publisher) призначена для створення комп'ютерних публікацій малими накладами на невеликих підприємствах і в організаціях, а також для особистих потреб користувача.Програма Publisher використовується для акцидентної верстки публікацій на основі різноманітних шаблонів вмісту. Стандартним форматом файлів для збереження комп'ютерних публікацій, підготовлених з використанням Publisher, є формат: .pub. Програма надає користувачеві можливість зберігати файли і в інших форматах, наприклад, pdf, .doc, .docx, .jpg.Основним об'єктом у Publisher є публікація як сукупність сторінок. На сторінках комп'ютерних публікацій можуть розміщуватися: тексти, графічні об'єкти, гіперпосилання.Практично властивості об'єктів публікацій не відрізняються від властивостей аналогічних об'єктів, попередньо розглянутих нами у таких програмах як Word та PowerPoint. Над кожним з об'єктів Publisher можна виконувати певний набір операцій з редагування та форматування.Програму Publisher можна запустити на виконання кількома способами:
- виконати Пуск → Microsoft Office Publisher,
- використати ярлик програми на Робочому столі або Панелі швидкого запуску,
- двічі клацнути на значку файла публікації Publisher.
Способи запуску програмиЯкщо вибрано один з перших двох варіантів запуску програми, то на екрані з'явиться початкове вікно програми. У лівій частині вікна розміщено команди, використовуючи які, можна відкрити файли раніше створених публікацій. У правій частині вікна розміщено список шаблонів різних видів публікацій, які можна створити в Publisher. За вибору в цьому списку одного з об'єктів, наприклад Швидкі публікації, відкривається вікно програми для встановлення значень властивостей майбутньої публікації.
Вікно програмиШвидкі публікаціїУ центральній частині цього вікна відображаються ескізи шаблонів публікації обраного виду. При цьому в правій частині відобразиться панель з елементами керування, використовуючи які, користувач може встановити певні значення властивостей майбутньої публікації:
- колірну схему - набір кольорів оформлення публікації,
- схему шрифтів - сукупність шрифтів та їх властивостей, що будуть використані за замовчуванням для заголовків, основного тексту тощо,
- службові відомості - відомості про автора або організацію, яка є власником публікації, для вставлення за замовчуванням у відповідних місцях публікації,
- макет - схема розміщення основних елементів публікації: заголовків, блоків тексту, графічних зображень тощо.
Після вибору кнопки Створити, розміщеної під панеллю встановлення значень властивостей обраного шаблону, буде встановлено режим редагування та форматування публікації.