Лабораторно-практична робота № 3-4
Створення презентації: "Заклад, де я навчаюсь"
Створення презентації: "Моя майбутня професія"
Мета: засвоїти основні принципи макетування, методи та засоби автоматизації створення мультимедійних презентацій за допомогою програми Microsoft PowerPoint.
Теоретичні відомості:
Робота в режимі сортування
Усю послідовність слайдів можна спостерігати в режимі сортування слайдів. У цьому режимі немає можливості змінювати окремий слайд, але зручно робити наступні дії:сортування слайдів у презентації; копіювання слайдів у презентації; призначення ефектів переходу від слайда до слайда; додавання підсумкового слайда; зміна спільного дизайну презентації; хронометраж слайда-фільму.
Сортування слайдів
Сортування слайдів здійснюється перетягуванням слайдів на потрібне місце в режимі сортувальника слайдів.
Визначення ефекту переходу від слайда до слайда. Призначення ефекту переходу в режимі сортування здійснюється шляхом вибору потрібного ефекту у вікні «анімація» Також в цьому вікні задається швидкість зміни та дії для зміни слайду.
Зміна дизайну слайдів
У режимі сортування слайдів можна ефективно обробляти групи слайдів. Процедури обробки декількох слайдів зводяться до виділення групи слайдів, які стоять поруч і застосуванню до неї необхідних дій.
Визначення часу показу слайда
Якщо презентація підготовлена як слайд-фільм для використання на комп'ютері без керування з боку людини, тоді для кожного слайда варто визначити час його показу на екрані. В останньому випадку запускається презентація і вмикається лічильник часу. Рухаючи від слайда до слайда вручну через необхідні проміжки часу тут варто імітувати реальну демонстрацію слайдофільму, прочитуючи або проговорюючи, якщо потрібно, супровідний текст. Лічильник автоматично фіксує час перебування кожного слайда на екрані і записує це в презентацію.
Визначення гіперпосилань
У тому випадку, коли презентація демонструється не в автоматичному режимі, а під керуванням людини (доповідач або користувач), послідовність представлення слайдів може відрізнятися від тієї, у якій слайди випливають у файлі презентації. Апарат гіперпосилань забезпечує перехід з будь-якого слайда на: попередній слайд; наступний слайд, будь-який слайд даної презентації; слайд іншої презентації; web-сторінку; вихід на кінець презентації; повернення в початок презентації.
Шаблон презентації
Найпростіший і найбільш усеосяжний спосіб визначення зовнішнього вигляду презентації - це використання шаблона. Визначення шаблона вносить глобальні визначення в усі аспекти зовнішнього вигляду презентації. Шаблон є стратегічним і найбільш могутнім засобом керування дизайном.
Серед іншого, зміна шаблона дозволяє: змінювати колірну схему, від якої залежать кольори елементів презентації; змінювати зразок заголовка і зразок слайда, від яких, у свою чергу, залежать дизайн фону і прийняті за замовчуванням параметри форматування тексту.
Змінюючи шаблон, можна додати презентації зовсім новий зовнішній вигляд: усі слайди одержують однаково новий фон, нову колірну схему і навіть новий набір шрифтів тексту. Однак кожним з цих елементів дизайну можна керувати індивідуально, не застосовуючи новий шаблон. Існує навіть можливість зміни дизайну окремого слайда, що не торкається інших слайдів і залишає їхнє оформлення у вигляді, обумовленому шаблоном.
В арсеналі PowerPoint є значне число заготовлених шаблонів. Також користувачі мають можливість створити свій шаблон. Робиться це шляхом розробки базових елементів презентації і збереження їх у виді файлу-шаблона.
Налаштування режиму демонстрації
Останнім кроком у підготовці презентації є завдання параметрів показу презентації. Дані параметри зібрані на панелі "Настроювання демонстрації". Тут визначається: чи буде демонстрація здійснюватися в автоматичному режимі або під керуванням доповідача або користувача; чи буде демонстрація робитися зі звуковим супроводом або без нього; чи будуть використані призначені ефекти анімації; які слайди включити в показ; чи буде автоматично повторюватися показ слайдів по досягненню кінця презентації; чи буде робитися просування від слайда відповідно до призначеного часу.
У цілому, програмою передбачені три основні режими демонстрації: режим керування доповідачем; режим керування користувачем; автоматичний режим.